Lietuvių kapavietėse – vis drąsesni paminklai

Požiūris į kapavietes vis labiau kinta. Jeigu anksčiau jos buvo kuriamos ir komponuojamos pagal tam tikras nerašytas taisykles, kurios dažniausiai buvo keliamos pačių žmonių (kaip būtinybė atitikti tam tikras normas), tai šiuo metu dagiau dėmesio skiriama asmeniškumui ir to žmogaus, kuris nugulė poilsio, poreikiams.

Tie patys paminklai tampa vis inovatyvesni ir etiketas atsiduria antrame plane. Tam tikra prasme tai yra gerai, kadangi užtikrinama, kad kapavietė atrodys taip, kaip labiausiai tiktų ir patiktų čia besiilsinčiam žmogui.

Unikalūs projektai – stebina

Paminklų gamybos darbus atliekantys specialistai teigia, kad jiems tenka susiduri su vis unikalesniais projektas, kurie tikrai stebina. Jeigu anksčiau buvo paprasčiausiai pasirenkamas akmuo ant kurio graviruojami asmenvardžiai bei kita informacija bei paveiksliukai, tai šiuo metu žmonės užsako labai unikalius projektus, kurie dažniausiai jau iš tolo traukia akis ir lankymasis kapinėse gali priminti vaikščiojimą po skulptūrų parką.

Visgi, paminklus gaminantiems meistrams tai patinka, kadangi reikia išbandyti savo galimybes ir tuo pačiu inovatyvias sistemas, kurios tobulina įgūdžius ir tuo pačiu džiugina rezultatu, kuris patinka klientams. O kai jie patenkinti – patenkinti ir patys gamintojai.

Svarbiausia – išbaigtumas

Nors daugeliui norisi gauti gerą kokybę, tačiau už ją daug nemokėti, tačiau tokia jau ta praktika, kad dažniausiai paminklai nėra patys pigiausi. Ypač tokiu atveju, kai užsakomi vienetiniai darbai, kurų pagaminimui reikia laiko. Juk juos kuriant svarbu įvertinti smulkmenas ir tuo pačiu sukurti tokius papuošimus, kurie atrodo tarsi skulptūra. Štai todėl siūlome netaupyti ir tuo pačiu rinktis geros kokybės medžiagas, kurios tikrai tarnaus ilgus metus. Mediena, žinoma, vienas iš variantų, tačiau pasirenkamas kur kas rečiau, kadangi ir tarnauja labai trumpai, metų eigoje praranda savo žavesį, galiausiai, greitai dulsta, o tai dažniausiai rodo ir nepagarbą žmogui, kuris ilsisi kapavietėje.

Juk dažnai skelbiamos akcijos, o tai puiki galimybė sutaupyti.

Kad ir kokios taisyklės egzistuoja – svarbiausia yra savi poreikiai. O už juos svarbesni nebent velionio, tad kai jis juo išsako – būtina ir laikytis.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>