Dar kartą apie asbestą

Kai iš Europos Sąjungos pinigų daug kas galėjo pasikeisti savo asbestinius stogus, dažnai kildavo ir klausimas, kas turi būti daroma su likusiu asbestiniu šiferiu. Stogo dangos atliekų kiekis, net jeigu būdavo nedidelis, privalėdavo būti greitai sunaikintas. Tam yra specialios atliekų surinkimo aikštelės, kur savo šiukšles turi atvežti visi, kas dengia stogus ir turi likusio nuodingo asbestinio šiferio. Taigi, priminkime pagrindinius dalykus apie tai, ką reikia žinoti dengiant asbestinį stogą nauju.

Būkite atsargūs ir viską sunaikinkite

Visų pirma, kiekvienas darbininkas, kuriam nuskilo laimė nuėminėti asbesto šiferį, turi labai atsargiai tai daryti. Svarbu saugoti save ir savo artimuosius nuo jums galima nutiksiančių sveikatos problemų. Prisiminkime, kodėl asbesto šiferiai apskritai buvo palaikyti tokiu pavojingu dalyku. Įrodyta, kad šiferyje esančios, nuolat trupančios ir į pasaulį pasklindančios dalelės yra labai kenksmingos sveikatai. Jeigu name po tokiu stogu gyvena žmonės ir kvėpuoja šį orą, jiems labai padidėja rizika susirgti plaučių ligomis. O ypač – vėžiu. Vėžio rizika atsiranda ne tik dėl plaučių, bet ir dėl prostatos (vyrams), krūties vėžio (moterims), odos vėžio ir kitų formų. Todėl asbestas laikomas pavojingas bei netinkamas būti stogo dangos sudedamąja dalimi. Taigi, darbininkai turėtų saugoti save ir dėvėti respiratorius arba dujokaukes, taip pat specialias aprangas, apsaugančias nuo šio kenksmingo poveikio. Žinoma, tada, kai viskas yra nuimama, būtina senąjį šiferį sunaikinti. Kartais ūkininkai galvoja – gal reikėtų pasilikti senąjį šiferį, užsidengti pašiūrę su juo ir pan. Deja, būtent tam, kad būtų išvengiama tokių nesąmonių, Europos Sąjungos parama ir buvo skiriama tik tiems, kurie turėjo dokumentus, įrodančius, jog kenksminga medžiaga yra sunaikinta.

Rinkitės naują dangą

Kai renkamasi nauja danga, svarbu viskas. Stogo dangos atsparumas ugniai yra reikšmingas faktorius, ypač, jeigu žinoma, kad yra nemažas gaisro pavojus dėl kitų neatsparių medžiagų (tarkime, namas yra medinis). Arba tada, kai yra tiesiog kūrenama krosnimi kietu kuru, taip pat gali visko nutikti. Skarda, beasbestis šiferis, keramikinės čerpės – visa tai yra geri variantai, norint uždengti stogą nauja gera danga. Žinoma, reikia pasiskaityti ir daugiau apie tas dangas, kad nepirktumėte katės maiše, kad žinotumėte, kuo skiriasi tos dangos. Be to, daug dėmesio į dizainą kreipiantys žmonės gali taip pat džiaugtis gražiais stogais, nes dangos šiais laikais yra paruošiamos visokios, jos gali būti skirtingų spalvų ir net skirtingų „raštų“.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>