Kaip keičiasi buhalterinė apskaita individualiems darbuotojams

Kai išeini dirbti individualiai, turi būti nebe tik savo srities specialistas, bet ir apskaitos, vadybos ir reklamos, kadangi su daugybe užduočių nuo tada tenka tvarkytis patiems. Šį kartą pakalbėkime būtent apie kelis apskaitos klausimus. Kaip pastaruoju metu keitėsi mokesčiai ir mokestinės sistemos? Kas naujo mokesčiuose, kuriuos turi mokėti individualios veiklos pažymos turėtojai?

Pasikeitė mokesčiai SODRAI

Nuo 2017 m., atrodo, įvyko esminė revoliucija tarp dirbančiųjų individualiai. Iki tol jie, nors ir mokėdavo mokesčius už socialinį draudimą, negalėdavo turėti biuletenio bei sirgti. Taip buvo todėl, kad nebuvo išvis jokios sistemos šiuo klausimu. Nuo šių metų atsirado tvarka, pastebėjus, kad individualiai dirbantieji yra savotiškai diskriminuojami. Todėl jie kasmet turi mokėti 0.05 procento daugiau mokesčių SODRAI ir dėl to yra draudžiami ir ligos pašalpos draudimu. Žinoma, apskaita šiek tiek sudėtingesnė, tačiau ir privalumas sirgti yra labai naudingas. Individualiai dirbanti Lina sako labai džiaugiasi: „Aš labai nustebau ir apsidžiaugiau, kad valdžia pagaliau susiprotėjo nebediskriminuoti laisvai samdomų darbuotojų. Iki šiol 5 metus nė karto nesu turėjusi biuletenio. Jeigu sirgdavau, bandydavau darbus šiek tiek nustumti vėliau ir paskui padirbėti už du. Jeigu sirgdavau nestipriai, vis tiek dirbdavau. Kartu ir visada buvo instinktas turėti pasitaupius bent 1000 eurų, jeigu rimčiau susirgčiau, o taip pat būti pasidariusi darbų į priekį – tai mane visada nuramindavo. Tad dabartinę naują tvarką vertinčiau labai teigiamai. Manau, jau senų seniausiai reikėjo tokių pokyčių“, – sako moteris.

Individualiai dirbančių daugėja

Pažvelgus į statistiką, galima matyti, kad nepaisant sudėtingos apskaitos ar nežinomybės dėl būsimų užsakymų, apskritai individualiai dirbančiųjų tik daugėja, ir tai vyksta nuolat. Žmonės pripažįsta, kad jiems geriau efektyviai 5 valandas padirbti namie, negu 9 valandas sėdėti darbe dirbant lėtai ir su pertraukomis. Kartu darbas iš namų suteikia laisvę kada nori kaip nori tvarkytis reikalus, labai savarankiškai gyventi ir žinoma, jeigu turi šeimą, ją dažniau matyti. Žinoma, norint dirbti individualiai, reikia turėti tinkamą strategiją ir būti tikriems, kad galėsite taip išgyventi.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>