Miško kaina – vienas iš sunkiausiai nustatomų rodiklių!

Kuo jau kuo, tačiau mūsų valstybė išties galėtų pasigirti žaluma, bei kone kiekviename mieste esančiais miškais, kurie prisideda ne vien tik prie mūsų gyventojų sveikatingumo, tačiau be viso to ir prie kur kas gražesnių aplinkos vaizdų. Turime omenyje tai, jog mūsų kaimynų valstybėse, apart Latvijos, išties nėra daug žalumos, rezervatų miškų, ar specifinių parkų, skirtų šalies gyventojams – vis dėlto, šioje situacijoje reikėtų suvokti tai, jog kalbame apie procentinę dalį, kadangi net ir kvailiausiems tikriausiai aišku, jog šiuo atveju reikėtų spręsti apie visos valstybės plotą, mat tų pačių miškų skaičiumi užsienio šalys tikrai sugebėtų mus lenkti.

Vis dėlto, šiandieną tikrai nenorėtume mūsų Lietuvos lyginti su valstybėmis, kurios esą už krašto ribų – šiandienos mūsų straipsnio tema siesis su miško kaina, kadangi sieksime ne vien tik paaiškinti, kodėl gi nustatyti konkrečius miško įkainius galėtų būti neįtikėtinai sudėtinga, tačiau be viso to norėtume ir atskleisti, kodėl gi retkarčiais kur kas labiau vertėtų miškus parduoti privačioms kompanijoms, nei turėti šiuos fiziniams asmenims. Nuoširdžiai tikimės, jog šiandienos darbas bus aktualus ne vien tik tiems, kurie turi individualius miškus, tačiau ir tiems, kurie iš viso norėtų palavinti asmenines žinias bei sužinoti, ką nors naujo.

Miško kaina, kaip ir buvome užsiminę anksčiau, iš tiesų yra ganėtinai sunkiai nustatoma. Turime omenyje tai, jog pastarosios žalumos įkainiai svyruoja nuo daugumos rodiklių, kuriuos ne vien tik, kad yra ganėtinai sudėtinga pastebėti, tačiau ir tuos pačius kainų svyravimus įvertinti. Tarkime, kaip ir tikriausiai suprantate, beržų miškas, tarkime, galėtų kainuoti kur kas mažiau, nei pušų, kadangi pastarųjų augalų mediena ne vien tik yra paklausesnė rinkoje, tačiau be viso to ir galėtų suteikti potencialiai daugiau naudos. Be viso to, pardavinėjant mišką privalu įvertinti, koks yra augalų tankumas – bendrovėms šis rodiklis yra labiau, nei aktualus, ypač, jeigu planuojama įsigytą žemę iškirsti. Taip pat pastebėkime ir tai, jog miško kaina galėtų skirtis nuo to, kur iš viso randasi tam tikros augalų teritorijos – norime akcentuoti tai, jog prie jūros miško tarpsniai išties kainuotų daugiau, nei visai kitame Lietuvos „gale“.

Taigi, tikimės, jog šiandieną supratote, kodėl gi teigėme, kad miško įkainius įvertinti yra neįtikėtinai sudėtinga. Kad ir kaip ten bebūtų, viliamės ir dėl to, kad straipsnis buvo pakankamai įdomus ir informatyvus.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>