Variklio alyvos – kokią rinktis?

Vis dar vyrauja klaidinga nuomonė, kad varikliui alyva nėra reikšminga, o jos keitimas tik bereikalingas pinigų išleidimas. Atminkite, kad be jos jūsų automobilis tarsi žmogus be širdies, nes ji yra būtina. Be to, svarbu, kad alyva būtų kokybiška, tokia kaip Castrol 5w40. Tuomet bus užtikrinti geri rezultatai.

Šiuo metu randamas didelis pasirinkimas įvairių variklio alyvų, todėl neretai pirkėjai pasimeta ir nežino ką geriau pirkti, o ko geriau nepirkti. Svarbu žinoti tai, kad kiekvienas automobilio variklis turi būti prižiūrimas. Nuolat jį papildyti alyva – būtina. Taip pat būtina ir užtikrinti tai, kad ta alyva būtų aukštos kokybės. Tik tuomet bus užtikrintas ilgaamžiškumas. Kas nutinka, jei automobilio savininkas nusprendžia sutaupyti pinigų ir įsigyti neaiškios alyvos? Pasekmės gali būti itin skaudžios. Pilant neaiškios kokybės ar žemos kokybės tepalus rizikuojate sugadinti variklio darbą. Tuomet baigtis aiški – reikės automobilį vežti į autoservisą remontui. Pasidomėjus variklio remonto kainomis ne vienam vairuotojui tenka gailėtis dėl taupymo ir nekokybiškos alyvos įsigijimo, kurios išlaidos neprilygsta brangiai kainuojančioms variklio remonto paslaugoms. Kaip žinia, daugelis remonto paslaugų, kurios susiję su automobiliais, kainuoja brangiai, o variklio ypatingai.

Norint išvengti brangiai kainuojančio apsilankymo pas automobilių remonto meistrus, reikia tinkamai rūpintis varikliu. Tai reiškia, kad reikia pilti tik gerai žinomus ir aukštos kokybės tepalus. Tokia yra Castrol 5w40. Peržvelgus kokybiškas alyvas įprastai randama tokia sudėtis, kad apie 90 procentų jos sudaro bazinė alyva, o likę 10 procentų galimi įvairūs priedai, nuo kurių priklauso tam tikros alyvos savybės. Priklausomai nuo sudėties galima pasirinkti norimas savybes, pavyzdžiui, tinkamą klampumą ar apsaugą nuo korozijos.

Jeigu jau įsigijote kokybišką alyvą, tai metas sužinoti ir apie keitimą. Labai dažnai vairuotojai nežino kada tiksliai reikia ją keisti, o kai kurie netgi mano, kad kuo rečiau tai darys, tuo bus geriau. Tai visiškai neteisingas požiūris. Tik reguliariai keičiant alyvą bus užtikrintas sklandus variklio darbas. Labai svarbu atsižvelgti į automobilio gamintojo rekomendacijas. Jos pateikiamos kiekvienam automobiliui priklausomai nuo jo markės ir modelio bei gamybos metų. Tai galite sužinoti alyvos pardavimų vietose.

Tik naudojant kokybiškas prekes, tokias kaip, pavyzdžiui, alyva Castrol 5w40, bus užtikrintas tinkamas variklio darbas. Ilgaamžiškumas irgi bus garantuotas. Rūpintis varikliu – būtina, nes priešingu atveju laukia blogos pasekmės ir didelės remonto išlaidos.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>