Ginekomastija: liga, nuo kurios kenčia vis daugiau vyrų

Ginekomastija kankina vis daugiau vyrų, tačiau moderni medicina siūlo invatyvius gydymo būdus, kurie padeda pasiekti maksimaliai geriausių rezultatų. Paprastai tariant – tai krūtų padidėjimas vyrams, kuris nekelia jokių fizinių pablogėjimų. Visgi, visi, kurie skundžiasi šia problema, tuo pačiu pastebi psichologinius pakitimus, diskomfortą, kuris atsiranda dėl nepasitikėjimo savimi.

Nors iki šiol dažnas mitas, kad ginekomastija yra per didelio svorio problema, tačiau išties tai krūties audinio intensyvus augimas, kurį sustabdyti ir pašalinti gali tik profesionalas.

Ginekomastijos priežastys

  • Dažniausiai pasitaikanti priežastis – per didelis estrogeno bei testosterono kiekis organizme. Ši problema dažniausiai pirmiausia yra gydoma naudojant medikamentus, kurių darbas yra paprasčiausiai sunormalizuoti hormonus ir tuo pačiu chirurgiškai sutvarkyti nepageidaujamus audinius. Statistika rodo, kad vis daugiau vyrų skundžiasi per didele ir labai neestetiškai atrodančia krūtine.
  • Dažnai pasitaikanti priežastis – įvairiausios ligos, kaip kad kraujagyslių problemos arba inkstų nepakankamumas ir net krūtinės trauma. Naujausi tyrimai rodo, kad ŽIV gali sukelti šią problemą.
  • Dažnas narkotikų rezultatas yra audinio didėjimas ir tuo pačiu neestetiškai atrodanti krūtinė.
  • Alkoholis ir marihuana taip pat gali sukelti šią problemą, tačiau ji pasitaiko kur kas rečiau.

Priežasčių gali būti labai daug ir įvairių, tačiau svarbiausia, kad šiuo metu galima viską sutvarkyti. Svarbiausia kuo skubiau kreiptis į specialistus.

Ginekomanstijos gydymas

Svarbiausia yra kreiptis į specialistą, kadangi kiekvienas atvejis yra labai individualus ir kiekvienu atveju jis gal būti išsprendžiamas labai skirtingai.

Pirmiausia yra siūlomi medikamentai. Jeigu vyras turi problemų su hormonais, tokiu atveju dažniausiai jam pasiūloma gerti vaistus, kurie turėtų sutvarkyti estrogeno kiekį organizme. Deja, šio tipo gydymas padeda labai retai, tad antras žingsnis yra operacija.

Antras ir kur kas dažnesnis pasirinkimas yra operacija, kuri gana paprasta, greitai atliekama, tad keipkitės į specialistus. Jie įvertinę Jūsų būklę parekomenduos tolimesnius žingsnius, atsakys į visus iškilusius klausimus bei sudėlios visus žingsnius į vietas, kad būtų paprasčiau suvokti, kaip viskas bus atliekama ir kokio rezultato galima būtų tikėtis.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>