Kaip elgtis darbo pokalbio metu?

Darbas Kaune ar kitame mieste gali būti gautas lengvai, jei žmogus žino kaip sužavėti darbdavį. Darbo pokalbis yra svarbus. Dažniausiai darbo pokalbio metu darbdavys neliepia atlikti tam tikrų užduočių, tiesiog siūlo susipažinti. Darbdaviui svarbu, jog darbuotojas būtų ne tik darbštus, bet ir su juo būtų lengva bendrauti. Pasirinkti darbuotoją yra nelengva, todėl kartais pasitaiko, jog darbdavys pakviečia į kelis darbo pokalbius. Darbo pokalbio metu svarbu atlikti kelis dalykus:

Užduoti klausimus. Dažnai pasitaikanti klaida yra ta, jog darbuotojai tik atsakinėja į klausimus darbo pokalbio metu. Svarbu, jog būtų ne tik atsakyta į klausimus, bet ir užduota klausimų. Jei Jūsų klausimai sužavės darbdavį, Jūs įsiminsite ir gali būti, jog darbdavys pasiūlys darbą. Klausimus sugalvoti gali būti nelengva, todėl verta pasiruošti prieš darbo pokalbį. Verta pasidomėti įmone, įmonės veikla, darbuotojais, klientais. Neverta klausti banalių klausimų, kurių atsakymas yra aiškus. Geriau sugalvoti klausimus, kurie būtų aktualūs.

Darbo pokalbio metu yra naudinga ne tik užduoti klausimus, bet ir kalbėti apie tai, kokią naudą suteiksite įmonei. Darbo skelbimai dažniausiai yra išsamūs. Dažniausiai darbo skelbime yra nurodyti ne tik reikalavimai, bet ir darbo pobūdis. Verta padiskutuoti apie tai, kokius darbus reikės atlikti darbo metu. Kalbėti apie tai, kokią naudą galite suteikti įmonei yra verta, nes darbdavys supras, jog Jums rūpi ne tik atlyginimas, bet ir rezultatai.

Darbo pokalbis gali vykti ne tik su darbdaviu, bet ir kitais darbuotojais. Pasitaiko, jog darbdaviams yra svarbu, jog darbuotojai sutartų ir būtų galima dirbti darniame kolektyve. Darbo pokalbis gali būti įtemptas, jei bus daugiau nei keli žmonės. Gali būti, jog bus patiriama įtampa, tačiau verta atsipalaiduoti ir galvoti apie tai, jog darbo pokalbio metu darbdavys ir darbuotojai nori tik susipažinti su Jumis. Darbo pokalbio metu verta būti linksmam ir bendraujančiam, tuomet galite visus sužavėti.

Darbo pokalbis yra svarbu, tačiau norint, jog vyktų darbdavys pakviestų į darbo pokalbį, reikia atlikti kitus darbus. Verta skirti laiko tam, jog būtų galima parašyti motyvacinį laišką. Jei ieškoti darbo kitame mieste, tuomet verta paminėti, kodėl domina darbas Vilniuje ar kitame pasirinktame mieste. Motyvaciniame laiške verta paminėti, kodėl pasirinkote šią įmonę, kokią naudą galite suteikti. Gyvenimo aprašymas yra nemažiau svarbu, galima jį pakoreguoti pagal darbo skelbimą ar įmonę. Rasti darbą gali būti lengva, reikia tik gerai pasiruošti.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Ernestas

    Ne tik darbuotojams yra sunku tinkamai pasirodyti darbo pokalbio metu bei atrasti tinkamą darbą, bet ir darbdaviams yra gana sudėtinga atrasti reikiamą bei motyvuotą darbuotoją. Manau tokiu atveju geriausia kreiptis į specialistus, tokius kaip įdarbinimo paslaugų centras, kurie gali padėti atrasti tinkamiausią darbuotoją įmonei.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>