Oro kompresorių skirstymas

Oro kompresorius yra labai reikalingas įrenginys, kuris praverčia įvairiose srityse, todėl ieškodami naujo kompresoriaus galite pasidomėti, ką siūlo Kompresorių centras. Šiuo metu populiarus ne tik kompresorių įsigijimas, bet ir ieškoma tokių paslaugų kaip, kur išsinuomoti kompresorių. Tiek įsigijimas, tiek ir nuoma turi savo privalumų ir trūkumų. Svarbiausia tinkamai juos įvertinti ir pasirinkti tinkamiausią būdą turėti kompresorių bei teisingai išsirinkti kompresorių pagal reikiamus kriterijus, kurie yra svarbūs jūsų atliekamam darbui.

Kur dažniausiai naudojamo oro kompresoriai? Toks klausimas dažnai užduodamas, todėl paprastai atsakant galima pasakyti, kad dažniausiai jie naudojami transporto priemonių remonto servisuose. Tačiau tai nėra vienintelė sritis, kur jie gali būti naudingi. Kompresoriai naudojami ir žemės ūkyje, ir statybų sektoriuje bei daugelyje kitų sferų. Jie skirstomi ne tik pagal sritis, kuriose panaudojami, bet ir pagal kitus kriterijus.

Galime rasti paprastą kompresorių skirstymą pagal jų veikimo principą ar panaudojimą. Jie gali būti skirstomi pagal tai, kokio slėgio yra, pavyzdžiui, žemo slėgio, vidutinio slėgio ir aukšto slėgio. Kuo aukštesnis slėgis, tuo galingesnis bus kompresorius ir tuo sudėtingesnius darbus galima su juo atlikti. Tarkim aukšto slėgio oro kompresorius gali būti naudojamas patiems sudėtingiausiems pramonės darbams atlikti. Pagal kompresavimo pobūdį galima skirstyti veikimą stūmokliniu, sraigtiniu ar stabilizuojančiu principu. Į automobilio variklio veikimo principą yra panašus stūmoklinis kompresoriaus veikimas, kai oras pumpuojamas į kamerą, visi esantys stūmokliai nuolat juda. Kameroje esantis oras suspaudžiamas bei laikomas, o reikiamu momentu panaudojamas. Kiek kitaip yra su sraigtiniu kompresoriaus veikimu. Jame oras suspaudžiamas su dviem sraigtiniais varžtais.

Kompresorių centras siūlo rinktis kompresorius, kurie pritaikomi įvairiose srityse. Patys paprasčiausi mažo slėgio kompresoriai tinkami atlikti tokius paprastus ir kasdienius darbus. Pavyzdžiui, pripūsti orą į automobilio padangas ar vaikišką kamuolį. Kitas panaudojimas galimas, kai reikia atlikti tam tikrus smulkius remonto darbus, pavyzdžiui, vinių pistoletui ar pneumatiniam veržliasūkiui. Kitiems darbas, kai reikia didesnio galingumo, naudojami aukštesnio slėgio oro kompresoriai. Į šią grupę patenka komerciniams darbams skirti kompresoriai. Pavyzdžiui, pneumatiniams įrankiams. Jie yra ne tik galingesni ar naudojami komerciniams darbams atlikti, bet ir pasižymi tuo, kad oro tiekimas yra pastovus. Dar galima rasti tokius oro kompresorius, kurie gali būti paprastai transportuojami t.y. lengvai pervežami iš vienos vietos į kitą, nes turi specialius ratukus ir rankenas.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>