Šiltų namų kaina

Namai jaukūs ir mieli tada, kai ten šilta, jauku ir nėra drėgmės. Šiluma visada teikia namų jaukumo jausmą, todėl svarbu, kad kiekvienuose namuose būtų tinkamai išvedžiotos sildymo sistemos bei šildymo kabeliai. Šildymo klausimas apskritai yra vienas aktualiausių, kada statomas naujas būstas, kadangi turime šaltas žiemas, reikalaujančias ekonomiškų ir kokybiškų sprendimų. Šiandien plačiau pakalbėsime apie šiuo metu populiariausias šildymo sistemas Lietuvoje ir šias sistemas teikiančias įmones.

Kodėl reikia gero šildymo?

Yra daugybė šalių, kur žmonėms nereikia sukti galvos, kaip apsišiltinti būstą, kadangi viso sezono metu vidutinė paros oro temperatūra nenukrenta žemiau 12 laipsnių. Tokiuose kraštuose žymiai paprasčiau statytis patį būstą, kuris neturi būti toks sandarus, pagamintas iš itin sunkių medžiagų. Žmonėms tokiose zonose daug paprasčiau išsirinkti drabužius, jie išvengia dažnai varginančio sezoniškumo. Lietuvoje, tuo tarpu, šildymo sezonas reikalingas ilgiau nei pusę metų, todėl investicija į šiltą, jaukų ir patogų gyvenimą išeina gana didelė. Didelė dalis žmonių skundžiasimilžiniškomis šildymo kainomis, kurios, ypač senų statybų daugiabučiuose, visiškai neatitinka apšildymo kokybės. Tuo tarpu kita dalis žmonių ieško naudingesnių sprendimų, renkasi įprastų šildymo sistemų alternatyvas ir sumažina šildymo kaštus bei gyvena daug šilčiau. Dalis tokių žmonių renkasi grindinį šildymą, kurio populiarumas per pastarąjį penkmetį išaugo neįtikėtinai.

Grindinio šildymo privalumai

Jau daugiau nei dvidešimtmetį veikianti įmonė „Gerunda“ specializuojasi didmeninėje bei mažmeninėje prekyboješildymo, vandens tiekimo prekėmis. Bendrovės specialistai, kalbėdami apie tokias šildymo sistemas kaip grindinis šildymas, pabrėžia jų neįtikėtiną pranašumą. Žinoma, tokią sistemą įrengti visuose namuose – gana didelė investicija, bet taip apšiltinti namai visada išvengs drėgmės, šiluma bus vienodai paskirstyta visame būste, nereikės sukti galvos, kaip pastatyti baldus, kad šie neuždengtų šilumą teikiančių radiatorių. Šiluma visame name tokiu atveju paskirstoma tolygiai, galite mėgautis sėdėjimu ant grindų ir tiesiog pamirškite tuos laikus, kai žiemas namuose leisdavote su keliomis poromis kojinių. Tai ekonomiškas sprendimas, kadangi tam pačiam šilumos kiekiui išgauti reikia žymiai mažiau energijos. Be to, gyvename laikais, kai visi itin rūpinasi planetos gerove ir ekologija. Toks šildymo būdas yra itin ekologiškas, kadangi šiluma pasiskirsto tolygiai, vengiama drėgmės ir užkertamas kelias pelėsio atsiradimui. Šildymo kabeliai vedžiojami po grindimis profesionalų, todėl tai saugus ir ilgalaikis būdas apsišiltinti. Taip pat, svarbu paminėti, kad šiais laikais žmonės vis dažniau renkasi mažesnės kvadratūros būstus, todėl esame pripratę taupyti erdvę. Montuojant radiatorius, reikia sukti galvą, kurią vietą namuose jiems parinkti, tampame šiek šiek suvaržyti, nes jų negalime apstatyti baldais, turime galvoti, kaip neuždengti šilumos šaltinio. Grindinis šildymas puikiai tinka mažos kvadratūros būstams, kadangi šiluma kyla iš apačios tolygiai, todėl nesame įpareigoti atitinkama tvarka formuoti interjero dizaino. Galbūt daugeliui toks privalumas neatrodys reikšmingas, tačiau daugelis mamyčių radiatorių baiminasi ir tada, kai šeimoje yra mažų vaikų. Turbūt daugelis mūsų kada nors yra užsigavę kokią kūno dalį į radiatorių – susižeidę koją, kritę ir užsistatę gumbą. Turint grindinį šildymą nereikia sukti galvos, kad mažametis užklius ir trenksis į aštrius radiatorių kampus.

Sėkmės istorijos

Grindinį šildymą įsirengusi Vaido ir Viktorijos šeima negali atsidžiaugti savo pasirinkimu. Pradžioje teko ilgai svarstyti, kadangi toks pasirinkimas reikalauja nemažai investicijų. Tačiau statant naują būstą nesinorėjo grįžti prie senamadiškų, kiekvieną mėnesį brangiai atsieinančių ir aplinkai nedraugiškų šildymo sistemų. Grindinio šildymo montavimą pora patikėjo profesionalams ir štai jau antri metai džiaugiasi jaukia šiluma namuose. „Anksčiaugyvenome senų statybų bute, kur šildymas žiemos laiku nepasiskirstydavo vienodai – kaupdavosi pelėsis, vyraudavo labai nemalonus kvapas visuose namuose, tuo tarpu dabar visa tai pamiršta – mėgaujamės neapsakomu namų jaukumu“- įspūdžiais dalinosi Vaidas. Šeimos būste taip pat įrengti kokybiški šildymo kabeliai vamzdynams apšiltinti.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Donatas

    Gerą ir efektyvų šildymo būdą pasirinkti yra tikrai sudėtinga. Reikėtų pagalvoti apie daugelį dalykų, net ir tuos pačius radiatorius gerus pasirinkti, tačiau tokiu atveju manau reikėtų pasikonsultuoti su specialistai. Bet aš tinkamus sprendimus šildymui atradau čia https://namams24.lt/lt/19-radiatoriai ir tikrai rekomenduoju!

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>