Sveikas dienos meniu keturiose lėkštėse

Kalbėti apie sveiką mitybą galima visaip. Šį kartą mes kalbėsime apie ją, viską matuodami lėkštėmis. Juk ne nusikaltimas, be to – lekstes ir maistas lygu smagu. Jeigu planuojate pradėti sveikai maitintis, siūlome jums šį keturių lėkščių meniu.

Pirma lėkštė: pusryčiai

Taikysime čia anglišką metodą, kada pagrindinis valgymas būna vakare. Aišku, panašiai valgoma ir Italijoje, Prancūzijoje. Žmonės, kurie taip maitinasi, neapsunksta dienos metu, o galiausiai pavalgydami vakare gali visiškai atsipalaiduoti, nes jie jau po dienos darbų, gali valgydami ir išgerti, ir su draugais pabendrauti, jeigu tai bendra vakarienė. Taigi pusryčiams siūlome rinktis pilną lėkštę mėgstamos košės su vaisiais ir kavos puodelį. Kuo stambiau bus permaltos kruopos ir kuo stambesnis grūdas, tuo didesnį sotumo jausmą jums tai sukels.

Antra lėkštė: priešpiečiai

Antros lekstes galite ir nevalgyti, vietoje jos galite išgerti tirštų sulčių. Tačiau, jeigu norite, siūloma valgyti lėkštę, pilną vaisių ir uogų. Arba vietoje to gali būti pusė lėkštės jogurto, ir pusė – sausų pusryčių. Tinka ir lėkštė, kurioje gali būti agurkai su troškinta žuvimi. Žodžiu, tai turi būti tikrai lengvas maistas. Jeigu esate sriubų mėgėjas – galite pasimėgauti savo mėgstama sriuba be batono, be duonos, be bulvių ir kitų priedų.

Trečia lėkštė: pietūs

Pietums jums taip pat vertėtų kažką skanaus turėti. Čia pietūs, kaip minėta, ne tie patys kaip Lietuvoje, kai apie 12 val. mes suvalgome šešis cepelinus, o paskui nebegalime paeiti. Pietūs turėtų suteikti energijos likusiems darbams nuveikti, tačiau lėkštė neturėtų mūsų apkrauti labai sunkiais, nevirškinamais produktais. Todėl tiesiog idealiai tiks lėkštė su mėgstamu susmuštiniu. Tai bus tikrai skanus ir pakankamai energijos suteikiantis pasirinkimas.

Ketvirta lėkštė: vakarienė

Galiausiai vakarienė ateis kaip jūsų mėgstamiausias valgymas. Nes tada galėsite rinktis lėkštę savo mėgstamo patiekalo. Jeigu norite subalansuoti mitybą ir išlaikyti nepriekaištingą figūrą, rinksitės sveikesnį maistą, norėsite, kad bent pusė lekstes būtų iš daržovių, iš salotų, iš garnyro. Taip pat norėsite, kad šis sveikas maistas būtų šalia kokios nors vištienos krūtinėlės, arba šalia žuvies, o gal gruzdintų bulvyčių – žiūrint, ką labiau mėgstate. Taigi, su tokia vakariene pasisotinsite, prie jos galėsite ir suvalgyti kažką jums patiems skanaus kaip desertą. Bet ne persivalgyti. Galų gale, galėsite ir išgerti taurę sauso vyno arba bokalo šviesaus alaus, kaip norėsite.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>