Ar dovanoti gėles per Moters dieną

Kartais vis pasigirsta balsų iš moterų, kad per kovo 8 – ąją dovanojamos joms gėlės, tai dirbtinių gėlių puokštės, nes ne kiekvienas vyras dovanoja jas nuoširdžiai, kartais jaučiamas dirbtinumas ir tiesiog paprasčiausias prisivertimas atlikti pareigą prieš save ir visuomenę.

Už tai, kad gėlės būtų dovanojamos

Jeigu paklaustumėte įvairių žmonių, sužinotumėte daug skirtingų nuomonių. Man pasikalbėjus su įvairiomis moterimis paaiškėjo, kad beveik visos vyresnio amžiaus moterys jaučiasi laimingos ir pagerbtos, kai gauna gėlių iš vyrų ir bendradarbių per moters dieną. Jos sako, kad nėra svarbu, ar tai bus ta geltona tulpė, ar gvazdikas, ar net dirbtinių gėlių puokštės. Gėlių gauti yra malonu, bet ir negavus jų per daug nesigraužiama.

„Žinau, kad kitos gal kritikuoja šią tradiciją, nes neva ji netikra. Maždaug, tai kam dovanoti tas gėles būtent šią dieną, jeigu jos gali būti padovanojamos kasdien. Bet juk aš nematau bėdos tame. Jeigu kasdien dovanotų gėles, nebūtų įdomu. O taip pat ir atsiminti, kada kokia proga, yra gana sunku. Aš ir pati pamirštu, kai kokio žmogaus būna gimtadienis. Tik paskui prisimenu, tai gėda pasidaro, kad nei pasveikinau, nei gėlę, nei dovaną daviau. O štai kovo 8 – oji yra visuotinė šventė ir žmonės vieni kitiems apie tai primena. Vos išeini į gatvę, ir iškart matai, kaip yra prekiaujama jau tavo kieme tulpėmis. Tai ir labai gerai, kad bent tada kai kas prisimena pasveikinti. O jei ir pamiršta, tai man nėra liūdna, vis tiek čia viską priimu tik kaip žaidimą. Tiesa, pastebėjau, kad tos, kurios sako, kad per Moters dieną nereikia dovanoti gėlių, paskui labiausiai ir liūdi, jų negavusios“, – pasakoja Birutė.

Nusiteikę prieš

Žmogaus teisių aktyvistai vis labiau stengiasi panaikinti žalingus seksizmo įpročius, o Moters dienos sveikinimus laiko būtent vienais tokių. „Manau, kad neturėtų būti dovanojamos gėlės. Patys pagalvokite, kokia čia psichozė? Ką čia reiškia ta gėlė, už ką? Už tai, kad tarp kojų turi ne jį, o ją? Suprantu, kai yra švenčiamas koks gimtadienis, tai tu sveikini tą žmogų, nes jį būtent myli, vertini, o kas čia per pašlovinimas prigimtinės lyties? Tai yra bloga ir iš senų laikų, menančių daug pažeminimo ir priespaudos, ateinanti tradicija. Aš mielai prie jos išvis neprisidėčiau“, – sako viena moteris.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Puoksciu pristatymas

    keista mintis. Juk ir per kitas progas galbut dovanojama priverstinai, kodel tik kovo 8-aja? Jei zmogus nerupi, neverta lipti per save ir sveikinti, o jei rupi, surasi buda kaip ta padaryti net uz daugybes kilometru

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>