Internetinių svetainių kūrimas

Interneto svetainė – tai daugelio interneto puslapių, kuriuos vienija bendra tematika ir vieną su kitu sieja hipernuorodos, rinkinys. Internetinių svetainių kūrimą reikėtų pradėti nuo planavimo. Tai svarbus procesas, kuris gali nulemti daugelį svarbių dalykų. Internetiniu svetainiu kurimas nėra lengvas darbas, nors iš pirmo žvilgsnio gali taip ir nepasirodyti. Kiekvienas, kuris nori turėti įdomiai pateiktą informaciją apie savo įmonę, veiklą turėtų pasirinkti profesionalius kūrėjus.

Internetinių svetainių kūrime svarbus yra planavimo etapas, nuo reikėtų ir pradėti. Tai taikytina tiek individuliam puslapiui, tiek internacionalinės superkompanijos svetainei. Iš tiesų, prieš pradedant ką nors daryti, pirmiausia reikia išsiaiškinti, ką norime galų gale gauti. Tai išsiaiškinti reikia darbo pradžioje ir geriausia tai daryti paprastu būdu – pieštuku popieriuje (blogiausiu atveju tekstinio redaktoriaus pagalba).

Prieš pradedant kurti svetainę reikia sau išsiaiškinti:

• Svetainės uždavinius. Ji turi pasakoti apie kažką, pritraukti klientus, padėti spręsti kažkokias problemas, šviesti ar linksminti. Priklausomai nuo uždavinių, svetainės struktūra gali stipriai skirtis.

• Kokia konkrečiai informacija būtina, o kokia nebūtina. Reikia prisiminti pagrindinį principą – nieko nereikalingo, tik tai, kas privalu potencialiam lankytojui.

• Susirinkti visą būtiną informaciją. Visas tekstas, iliustracijos, bylos, kurie bus talpinami svetainėje, turi būti sukelti į kompiuterį.

• Apsibrėžti dizaino stilių. Ar jis bus konservatyvus, griežtas ar valiūkiškas. Šiame etape geriausia ant popieriaus nusipiešti eskizus, kaip turėtų atrodyti vienas ar kitas puslapis.

• Numatyti logišką svetainės struktūrą, pageidautina ją nusibraižyti. Geriausia neišradinėti dviračio, o susirasti panašios tematikos svetainę ir pasižiūrėti kaip ji sudaryta.

• Pasitikrinti ar niekas nepamiršta. Tai paskutinis svetainės planavimo etapas, tačiau tiek pat svarbus, kaip ir likusieji.

Svarbu, kad viskas būtų aišku ir sklandžiai suplanuota. Tai turi didelę reikšmę sekantiems interneto svetainės kurimo žingsniams. Netinkamai atlikus planavimą gali būti sudėtingiau kituose etapuose. Galite sugaišti daugiau laiko ar netgi patirti didesnių išlaidų nei buvo numatyta. Internetinės svetainės kurimui turi būti sudarytas biudžetas. Rekomenduojama skirti šiek tike daugiau pinigų nenumatytiems atvejams.

Akivaizdu, kad internetinių svetainių kūrimas nėra greitas ir lengvas darbas. Tai reikalauja profesionalumo ir patirties. Sukurtis tinklalapį, kuris patrauktų lankytojų dėmesį dažniausiai gali tik gerai savo darbą išmanantis dizaineris. Nemažai įmonių savininkų norėdami sutaupyti kuria interneto svetaines patys, tačiau tai nėra pats geriausias sprendimas.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>