Renkamės stogo dangą

Jeigu ketinate dengti naują stogą, turėtų sudominti ir esamos dangu rušys. Juk naujas stogas – tai nauja namo skrybėlė, ir ją norėtųsi uždėti gražią bei patvarią, kad vėjas nenupūstų. Kalbant juokais. O kalbant rimtai – reikėtų, kad stogo danga būtų tikrai tvirta, kad ji būtų atspari laikui, erozijai, kad ji ir pagal kišenę būtų. Kokios yra pagrindinės dangu rušys, iš kurių rinksitės?

Skarda

Visų pirma, jums skardininkai stogdengiai mielai pasiūlys rinktis jų pačią mėgstamiausią dangą – skardą. Skarda yra lengvai lankstoma, ji gali būti lygi plieninė, tai bus pati pigiausia danga. O jeigu imsite banguotą skardą, tada jūsų namas atrodys labai gražiai. Žmonės standartiškai mėgsta juodą, rudą, tamsiai raudoną, kartais žalią stogo skardą. Dažnai stogo dangų rūšį reglamentuoja ir vietos įstatymai. Pavyzdžiui, tautinio paveldo vietoje vargu ar būtų galima panaudoti tokią skardą, kuri galėtų išsiskirti iš vietos stogų. Jeigu pagal vietos architekto reikalavimus visi stogai yra rudi, tai ir jums teks pirkti rudą, o ne kokią mėlyną skardą. Skardos privalumas tas, kad iš jos labai paprasta padaryti ir kitas apdailos dalis – palanges, vėtrunges, kraigą, net lietvamzdžiai gali būti pagaminti iš tos pačios skardos ir dėl to gražiai atrodyti.

Keramikos čerpės

Taip pat verta pirkti ir keramines čerpes, jeigu biudžetas leidžia. Tai patvarus ir klasikinis, archajinis stogų dengimo būdas. Aišku, kainuoja pačios čerpės kaip žaliava brangiau, taip pat daugiau kainuoja ir stogdengių darbas. Taigi, sumoje, turėsite maždaug 30 proc. brangesnį stogą negu iš skardos, tačiau jis vis tiek jums galbūt atsipirks. Mat čerpių stogas kelia estetinį pasigėrėjimą.

Šiferis

Pamirškite asbestinį šiferį – jo vieta pavojingų atliekų aikštelės utilizavimo skyriuje. Naudosite naują beasbestį puikų šiferį. Šiferis, kaip ir skarda, gali būti spalvotas, taigi, jūsų namas bus toks, kokio reikia pagal architekto planą.

Bituminės čerpės

Nors bituminių čerpelių stogai vertinami prieštaringai, tačiau labai taupantiems galima juos rinktis. Vieniems nelabai patinka, kaip jos atrodo, kiti sako, kad tai yra trumpalaikis sprendimas. Visgi, bent jau kaina tikrai mažesnė.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>