Ką reikia žinoti, prieš deklaruojant mokesčius

Iki gegužės mėnesio visiems lietuviams rūpi buhalterinė apskaita Kaune, Vilniuje ir visuose miestuose bei miesteliuose. Visi turi deklaruoti savo pajamas. Įdomu, kad šis procesas vis dar nėra kažkokiu būdu skaitmenizuotas tiek, kad gyventojams nebereikėtų daryti nieko – kol kas jiems visiems tenka nuolat rodyti savo pajamų deklaracijas, patiems pildyti, klaidžioti sudėtingais pajamų deklaracijos puslapiais internete, kurie yra suprogramuoti, toli gražu, ne taip, kad žmonėms būtų kuo paprasčiau. Jeigu patiems deklaruoti pajamas per sudėtinga, o tai visiškai normalu, verta kreiptis į buhalterinės apskaitos specialistus dėl pagalbos arba bent konsultacijos. Štai į ką turėtų atkreipti dėmesį kiekvienas, deklaruojantis pajamas.

Pažymėkite, kur nueis jūsų 2 proc.

Jeigu nepažymėsite, kur turi nueiti jūsų 2 procentai mokesčių – jie tiesiog nenueis niekur. Tačiau jūs galite pasirūpinti tuo, kad jie visgi nueitų kažkokiu reikšmingu, sėkmingu keliu ir nebūtų čia per daug problemų ir savigraužos, kad jie grįžo į Lietuvos biudžetą. Galite užrašyti tuos du procentus savo miestelio bendruomenei, globos ir paramos tam tikroms grupėms, bendruomenėms, gyvūnams organizacijoms, galite 2 proc. skirti mėgstamiems menininkams, profsąjungoms, viešosioms įstaigoms. Dabar nesunku rasti informaciją dėl tų dviejų procentų ir sužinoti, kas gi iš tikrųjų gali juos gauti. Jums tereikia atsidaryti socialinius tinklus ir pasižvalgyti, kokios vyksta kalbos, kokie yra pasiūlymai, ką žmonės ten viešina. Ten bus ir jūsų mėgstamų aktyvistų informacija, kur pervesti 2 proc. mokesčių.

Pasitikrinkite, ar neturite skolų

Deklaruojant pajamas verta pasidomėti, ar nesate už ką nors įsiskolinę valstybei. Jeigu esate, teks už kažką primokėti. Jeigu neaišku, vėlgi iškart būtų geriausia tiesiog kreiptis į kažkokius žmones, kurie galėtų jums užtikrinti, kad viskas bus gerai, ir kurie galėtų jums tiesiog pakonsultuoti buhalterijos klausimais, išspręsti nesusipratimus. Ne visuomet ir VMI ir SODRA yra teisūs dėl tų mokesčių – kartais jūs nesate jiems skolingi, tad verta gilintis ir ieškoti tiesos dėl skolų.

Deklaruokite NT turtą

Jeigu turite žemės, turite ją deklaruoti, tas pats yra ir su nekilnojamuoju turtu. Jeigu kažkur nuomojate būstą, vėlgi valstybei turite už tai mokėti mokesčius, taigi, nepražiopsokite ir šių dalykų, pasistenkite viską deklaruoti laiku ir kaip esate įsipareigoję.

Dirbantiems individualiai – daugiau aspektų

Dar vienas dalykas – dėl darbo individualiai. Dirbantiems pagal verslo liudijimą arba IVP yra visokių daugiau mokestinių prievolių ir jas jau iš anksto turėtų žinoti savarankiškai dirbantieji.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>