Kaip šiuolaikiškai įrengiami būstai

Šiuolaikiniai naujos statybos būstas senamiestyje turi atitikti tam tikrus paveldosaugos apsaugos zonos reikalavimus ir gerai derėti prie aplinkos. Tačiau visgi tokie būstai nors ir galimai atrodo senoviškai iš išorės, viduje yra įrengiami moderniai. Štai kokie modernūs dalykai paprastai taikomi naujiems būstams.

Aptverta ir saugi žaidimų aikštelė lauke

Patogus dalykas – tai aptverta bei saugi žaidimų aikštelė. Jeigu prie senųjų, senos statybos daugiabučių dabar galime dažnai matyti besišlaistančius neaiškius žmones, prisėdančius ir išgeriančius kažkur kažko, tai vaikų žaidimo aikštelė yra tikrai daug saugesnė, kai ji uždara. Nors į ją kaip ir gali patekti bet kas, tačiau girtuokliai irgi jaučia kažkokias ribas ir į tokias aikšteles tiesiog nelenda. Tai iš dalies yra priežastis, kodėl žmonės mėgsta rinktis tokio tipo žaidimo aikšteles.

Dėmesys balkonams ir terasoms

Miesto žmogus yra uždarytas dėžutėje – bute – todėl langai ir balkonai, terasos, yra jo išėjimas į laisvę. Nors balkonas visada yra kažkoks ribotas plotas, tačiau jis gali leisti labai gerai pasijusti, šiek tiek pabūti tam tikroje laisvėje. Jeigu būstas neturi nei balkono, nei terasos, žmogui kažko tarsi trūksta. Šiuolaikiniai būstai įrengiami su lanšetėmis, terasomis arba balkonais, kur įkuriamos poilsio erdvės. Ten atsiduria staliukai kavai, taip pat kėdės, patogus krėslas, dar gali būti ir auginami augalai. Tai leidžia atsipalaiduoti. Tiesa, orientuojamasi visiškai į kitokius balkonus, nei tie, kurie būdavo senuose sovietiniuose daugiabučiuose.

Kuo didesni langai

Kadangi ir Lietuvoje architektai bei dizaineriai suvokia, kaip labai mums reikia šviesos, geri būstai siūlo kambarius su dideliais vitrininiais langais ir šviesos gausa. Aišku, langai turi būti trigubo ar daugiau paketo, kad gerai sulaikytų šilumą.

Virtuvės, sujungtos su svetainėmis

Populiariausi sprendimai – tai mažos integruotos virtuvės, kurios nereikalauja daug erdvės, virtuvė būna sujungta su svetaine. Tai atveria kelią socialumui. Taip pat dabar ir nėra poreikio didelei virtuvei, nes žmonės gali sau leisti patogiau gyventi be jos. Mat daug kas dirba, valgo mieste, o ruošiant maistą namuose, nereikia gaminti visko nuo A iki Z. Daug dalykų jau būna pusiau paruošta.

Automatizuotos ir išmanios sistemos

Autonominis šildymas be kietojo kuro, tai reikalingas dalykas. Svarbus dalykas, kuris leidžia žmonėms nepermokėti už šildymą – tai būtent autonominis šildymo pasirinkimas. Galima šildyti rekuperatoriumi, oras oras sistema, dujomis ir kt. Visa tai gali būti sujungta į išmanią namų valdymo sistemą.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Tomas

    Statant šiuolaikinį namą jau nebesinori gyventi su radiatoriais todėl puiki alternatyva yra šildomų grindų įrengimas. Padeda gyventi šiltai ir netgi sutaupyti.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>