Galima tik pagalvoti, kaip iš tikrųjų tokia technika kaip srutovežiai, melžimo aikštelės, traktoriai ir kita technika pakeitė žemės ūkį ir gyvulininkystę. Tai, kaip dirbdavo mūsų protėviai, ir kaip yra dirbama žemės ūkyje dabar – nepalyginami dalykai. Ir jiems pagrindą davė technologinė pažanga.
Srutovežiai ir srutų rezervuarai
Pastebėtina, kad srutovežiai – tai labai žmogaus dalią palengvinusi technika. Įsivaizduokite, argi jums būtų malonu tvarkyti pačias bjauriausias žemės ūkio dalis? Jeigu kažkas seniau visas srutas turėdavo valyti su įrankiais rankiniais, tai dabar visa tai yra iš tvartų sutvarkoma su specialiais srutovežiais. Ir netgi tas ūkininkas ar samdinys, kuris vairuoja srutovežį, gali nesibaimindamas dirbti tokį darbą, nebijodamas, kad kažkas žemintų jo orumą ar kitaip paveiktų. Juk jis – žmogus, valdantis technologijas, valdantis sunkiąją įrangą. Srutų rezervuarai – taip pat svarbios talpyklos, reikalingos, jeigu yra ir srutovežiai.
Melžimo aikštelės
Neapsakomai daug rankų darbo pakeitė dabartinės pieno išgavimo – melžimo – technologijos. Nebereikia rankomis spaudyti karvės tešmens, tereikia tik tinkamai sumontuoti tam tikrą technologiją prie karvės ir viskas bus gerai. Dabar vienas melžėjas gali aptarnauti šimtą karvių, prižiūrint, ar tinkamai viską daro aparatai, ir net pačiam beveik neprisiliečiant. Melžimo aikštelės visiškai pakeitė pieno išgavimo tvarką ir jokiems ūkininkams, spėjusiems pasinaudoti ES parama ir įsigyti šias technologijas, nebereikia jaudintis dėl melžimo rankomis, nes tai paprasčiausiai nebėra daroma. Karvės melžimas rankomis į kibirėlį dabar jau tapęs tam tikra egzotika.
Tvartų tvarkymas, mėšlo krovimas
Mėšlavežiai dabar taip pat gali tvarkyti tvartus. Jie įrengiami taip, kad nedideli traktoriukai taip pat galėtų įvažiuoti į angarus, ir žmonėms netektų dirbti su šakėmis ir karučiais. Labiau apsimoka investuoti į modernią techniką ir parinkti tik vieną kitą žmogų jai valdyti, negu samdyti daug žmonių, kurie krautų mėšlą ar darytų kitus tokio tipo darbus.
Kur naudojamas mėšlas
Verta pasidomėti, kas su tuo mėšlu yra daroma ir srutomis? Taisyklės griežtai draudžia netinkamu metu bet kur išlieti ir išbarstyti tokias atliekas, nes, pavyzdžiui, tirpstant sniegui, srutos gali patekti į gruntinius vandenis ir užteršti žmonių geriamąjį vandenį, šulinius. Tačiau visgi srutos ir mėšlas naudojami būtent laukų tręšimui, tačiau tai daroma atsargiai ir pagal taisykles, kad niekam nebūtų pakenkta ir dėl srutų ir mėšlo panaudojimo visgi būtų nauda, o ne kažkokia žala. Taigi, dabartinis žemės ūkis yra maksimalistišas ir efektyvus.