Pirmieji vaiko žingsniai

Su vaikstynes pagalba vaikas gali mokytis vaikščioti palengvai ir nerizikuodamas gyvybe ar sveikata kiekviename žingsnyje. Kūdikio pirmieji žingsniai yra svarbūs kiekvieniems tėvams.

Pradės vaikščioti pats

Nors dabar Matas jau vaikšto be vaikstynes, tačiau jo mama Agnė puikiai prisimena tas pirmąsias dienas, kada vaikas pradėjo vaikščioti. „Vaikų susilaukiau jau ne tokiame ir jauname amžiuje, būdama 35 – erių. Beveik biologinio laikrodžio paskutinės minutės. O prieš tai neauginau nei savo jaunesnių brolių, nei sesių, nes vienturtė buvau. Apskritai, vaikai man atrodė tokie ateiviai, aš pati nelabai ką atsiminiau iš savo vaikystės, o kitų vaikų nemačiau. Nelabai vaikus mėgau, nesiverždavau prie jų, kai kažkas iš pažįstamų susilaukdavo. O paskui ėmiau kažkaip ir nusprendžiau, kad gal reikėtų pabandyti šitą dalyką, kol dar turiu sąlygas, ir vyras labai skatino, jis labai norėjo. Tad kai vaikas gimė, tiesiog buvau apstulbusi. Žiūrėjau į jį kaip į kokį ateivį ir negalėjau patikėti, kad dabar gyvenimas bus visai kitoks, dabar visada turėsiu rūpintis šiuo mažu sutvėrimu ir kitaip jau niekada nebus, bus tik taip pat. Todėl man kiekvienas raidos etapas, viskas, ką Matas darė, buvo kažkaip stebuklinga, netikėta. Ir pirmieji žingsniai man buvo kažkas nerealaus. Dabar dažnai juokauju, kad laimė buvo visai po nosimi, o aš jos nepastebėjau, tiksliau, nežinojau, kad ji tokia yra ir turi būti. Vaikai yra tikras džiaugsmas, tačiau jų susilaukti turi tada, kada jau savo būni daugiau – mažiau nuveikęs“, – sako Agnė.

Pagelbės vaikštynės

Aišku, vaikui pradėjus vaikščioti, reikia vaikstynes. Eglė, dviejų vaikų mama, sako, kad vaikštynių visada reikėdavo ir kitaip vaikams ir neleisdavo vaikščioti, tik su vaikštynėmis. „Vaikas pradeda pirmiausia bėgti, tik paskui mokosi eiti ir stabdyti. Todėl be vaikštynės neišsiverstume. Jis imtų bėgti ir kristų. O vaikštynė yra tam tikra judanti apsauga. Tai kaip koks Saturno žiedas, visada esantis aplink. Jis ir saugo, padeda vaikui nekristi, neatsitrenkti. Taip pamažu ir išmokstama eiti“, – sako Eglė.

Padrąsinimai, o ne bausmės

Neseniai tėčiu tapęs Paulius sako, kad vaikus reikia auklėti padrąsinimais, skatinimais, ir tada iš jų sulauksi tikrai gražaus atsako. Tėvai, kurie bando kažko išmokyti vaikus grasinimais ir pagąsdinimais, labai klysta. Vaikas mielai kažko išmoks, kai bus gražiai skatinamas. Taip pat yra ir su vaikščiojimu bei pirmaisiais žingsniais.

Jonas

Jonas paskelbė 201 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>